- Astazi e prima zi din restul vietii noastre. Asa se spune si totusi restul vietii noastre e la fel,se repeta in fiecare zi. Si daca restul vietii noastre e la fel ca astazi,atunci nu mai exista prima zi,toate sunt aceasi zi care se repeta mereu. Atunci ce e de facut? Cum si ce trebuie sa facem sa nu ne mai repetam zilele!? Sa facem in fiecare zi alte lucruri,ceva nou intodeauna ceva diferit. Dar cum sa facem asta cand suntem dependenti de rutina,de acele lucruri ce trebuie sa le facem in fiecare zi,pentru ca asa ne-am invatat!? Eu cred ca ne repetam zilele pentru ca nu am invatat inca sa traim cum trebuie. Nu stiu cum trebuie dar stiu ca asa nu prea e corect din moment ce ne repetam. In concluzie sa ma "repet"Astazi e prima zi din restul vietii noastre.
sâmbătă, 28 mai 2011
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu